Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Media o nas

Channelema.com: ABC Data’s Weiss identifies five top trends
2017-02-19

Jakie trendy będą w najbliższej przyszłości kształtować rynek produkcji i dystrybucji rozwiązań IT? Zdaniem llony Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A., będą to m.in. działania M&A, usługi w chmurze czy też digitalizacja. Dlaczego akurat te obszary mają dziś szczególne znaczenie?

Cały artykuł dostępny jest na stronie Channelemea.com. Zachęcamy do lektury.

Channelnomics.eu: CEE smartphone market presents untapped opportunity
2017-02-15

Smartfony wciąż oferują dystrybutorom z regionu CEE spory potencjał – uważa Ilona Weiss. Zdaniem Prezes Zarządu ABC Data, popyt konsumpcyjny na te urządzenia jest w naszym regionie większy niż kiedykolwiek wcześniej, a dodatkowo w Europie Środkowo-Wschodniej łatwo o wyższy zysk z ich sprzedaży niż na znacznie bardziej nasyconych rynkach zachodnich. Co jeszcze może okazać się hitem sprzedażowym w naszym regionie?

Cały artykuł dostępny jest na stronie Channelnomics.eu. Zachęcamy do lektury.

IT Europa: ABC DATA expands value adding role
2017-02-07

ABC Data wciąż szuka perspektywicznych obszarów biznesowych. W rozmowie z dziennikarzem branżowego portalu IT Europa, Ilona Weiss podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat zakupu S4E oraz wprowadzenia do oferty spółki produktów Xiaomi. Zdaniem Prezes Zarządu ABC Data były to bardzo dobre decyzje biznesowe.

Więcej informacji w artykule, który można przeczytać na stronie IT Europa. Zachęcamy do lektury.

ITReseller: Pozytywne dla ABC Data zakończenie kontroli ws. VAT
2016-12-15

Korzystnie dla ABC Data zakończyło się postępowanie podatkowe prowadzone wobec Spółki, dotyczące podatku VAT za wrzesień 2012 roku.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich partnerów firmy – akcjonariuszy, banków, ubezpieczycieli, producentów i klientów – potwierdzająca, że wszelkie spekulacje na temat spółki były nieuzasadnione. Wyniki kontroli są potwierdzeniem, że ABC Data prezentuje najwyższy poziom dbałości o zapewnienie bezpieczeństwa i uczciwości prowadzonego biznesu.

Cały artykuł dosępny na stronie itreseller.pl. Zachęcamy do lektury.

ResellerNews: ABC Data – zakończenie kontroli ws. VAT
2016-12-15

Korzystnie dla ABC Data zakończyło się postępowanie podatkowe prowadzone wobec Spółki, dotyczące podatku VAT za wrzesień 2012 roku.

Cały artykuł znajduje się na stronie resellernews.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: Więcej Xiaomi w ABC Data
2016-12-13

W I kw. 2017 r. dystrybutor poszerzy ofertę chińskiej marki o nowe produkty. W przyszłym roku w ABC Dacie będą już dostępne nie tylko smartfony Xiaomi. Asortyment zostanie poszerzony o inne grupy produktów, m.in. słuchawki, opaski smart band oraz Mi Box - system do inteligentnych telewizorów - zapowiedział Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Dacie.

Cały artykuł dostępny na stronie CRN. Zachęcamy do lektury.

ResellerNews: Latające Quady Bojowe w ofercie ABC Data
2016-11-30

Spółka ABC Data została oficjalnym dystrybutorem w Polsce Latających Quadów Bojowych amerykańskiej marki Propel, która oferuje maszyny będące wiernym odwzorowaniem statków z kultowej serii „Gwiezdne Wojny”.

Cały artykuł dostępny na stronie resellernews.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: Ochrona danych z ABC Data
2016-11-23

Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać zalety wynikające z wdrożenia zaawansowanych procedur ochrony danych bądź rozszerzenia już istniejących. Mimo że wciąż istnieje potrzeba uświadamiania przedsiębiorcom licznych korzyści płynących z backupu i archiwizacji danych, to rosnący popyt na związane z tymi obszarami sprzęt i usługi stanowi dla resellerów i integratorów szansę rozwoju prowadzonej działalności.

Cały artykuł dostępny na stronie CRN. Zachęcamy do lektury.

IT Europa: ABC Data says on way to 10% share of CEE market
2016-11-10

ABC Data jest na dobrej drodze, żeby osiągnąć 25% udziału w rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz 10% udziału w rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Artykuł dostępny na stronie IT Europa. Zachęcamy do lektury.

ResellerNews: ABC Data rozbuduje warszawską centralę
2016-11-03

ABC Data przedłużyła umowy z firmą Hines dotyczące najmu powierzchni biurowej i magazynowej. Przeprowadzone przez dystrybutora analizy potwierdziły, że obecnie zajmowane lokalizacje są najlepsze z punktu widzenia prowadzonej przez spółkę działalności operacyjnej. W związku z rozwojem firmy i potrzebą dostosowania miejsca pracy do wymagań zespołu prowadzone są prace nad rozbudową warszawskiej centrali.

Cały artykuł jest dostępny na stronie resellernews.pl. Zachęcamy do lektury.