Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Media o nas

Money.pl: Alibaba Cloud nawiązuje współpracę z polską firmą. Cel: rynki wschodnioeuropejskie
2018-08-21

Alibaba Cloud nawiązała "strategiczną współpracę" z ABC Data. Jeden z wiodących dostawców rozwiązań chmurowych na świecie zamierza dostarczać usługi i produkty na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracując z ABC Data, chce pomóc firmom w regionie CEE w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Money.pl. Zachęcamy do lektury.

Parkiet: ABC Data pójdzie pod rękę z koncernem Alibaba
2018-08-21

ABC Data, wiodący dystrybutor sprzętu IT, podpisał umowę o strategicznej współpracy z chińskim gigantem. Kontrakt dotyczy segmentu chmurowego. Spółka została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i siedmiu innych krajach regionu CEE.  Jak wpłynie to na wyniki giełdowej grupy?

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Parkiet.com. Zachęcamy do lektury.

Telix.pl: Alibaba Cloud i ABC Data nawiązują strategiczną współpracę
2018-08-21

Alibaba Cloud, część Alibaba Group oferująca rozwiązania chmurowe, nawiązała strategiczną współpracę z ABC Data, liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE. Jej celem jest dostarczanie wydajnych, niezawodnych oraz efektywnych kosztowo produktów i usług cloudowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Telix.pl. Zachęcamy do lektury.

Wyborcza.biz: Alibaba Cloud i ABC Data nawiązały współpracę dot. transformacji cyfrowej
2018-08-21

Alibaba Cloud, część Alibaba Group oferująca rozwiązania chmurowe, nawiązała strategiczną współpracę z ABC Data. Jej celem jest dostarczanie produktów i usług cloudowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Ma to pomóc firmom w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Wyborcza.biz. Zachęcamy do lektury.

ITwiz: ABC Data wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w regionie
2018-08-21

ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na mocy zawartej umowy w ramach platformy ABC Data Cloud dostępna będzie pełna oferta usług chmurowych chińskiego giganta. Obie firmy mają też wspólnie angażować się w projekty związane z cyfrową transformacją biznesu.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITwiz.pl. Zachęcamy do lektury.

ITReseller.pl: Alibaba Cloud i ABC Data nawiązują strategiczną współpracę
2018-08-21

Alibaba Cloud nawiązała strategiczną współpracę z ABC Data, liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE. Poprzez dostarczanie wydajnych, niezawodnych oraz efektywnych kosztowo produktów i usług cloud, chcą pomagać innym firmom w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa. W ramach umowy ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: ABC Data z Alibaba Cloud
2018-08-21

Polska firma uzyskała wyłączność na dystrybucję Alibaba Cloud w regionie. ABC Data została dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz na Węgrzech. Poprzez swoją platformę ABC Data Cloud, polski dystrybutor udostępni pełną oferta produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud – m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, storage, rozwiązania sieciowe, IoT, Big Data czy AI.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: ABC Data – koniec kontroli VAT
2018-07-26

Finał nastąpił po blisko czterech latach. Zakończyło się postępowanie kontrolne w ABC Data dotyczące podatku od towarów i usług za II kwartał 2014 roku. Nie stwierdzono nieprawidłowości, a kontrolujący nie sformułowali żadnych wniosków i zaleceń dla dystrybutora.  Spółka informuje, że obecnie nie toczy się w niej już żadna kontrola VAT.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

ITReseller.pl: Pozytywnie zakończenie postępowania kontrolnego w ABC Data S.A.
2018-07-25

Po blisko czterech latach w ABC Data S.A. zakończyło się postępowanie kontrolne dotyczące podatku od towarów i usług za II kwartał 2014 roku. W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, a kontrolujący nie sformułowali żadnych wniosków i zaleceń dla ABC Data S.A.  Obecnie w Spółce nie toczy się już żadna kontrola VAT.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller.pl. Zachęcamy do lektury.

Wyborcza.biz: ABC Data: Kontrola w zakresie VAT za II kw. 2014 r. zakończona pozytywnie
2018-07-23

ABC Data podała informację, że kontrola Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za II kw. 2014 r. została zakończona pozytywnie. Obecnie w ABC Data nie jest prowadzone żadne postępowanie kontrolne w zakresie podatku VAT.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Wyborcza.biz. Zachęcamy do lektury.