Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Media o nas

CRN.pl: ABC Data: sowita dywidenda uchwalona
2018-06-12

Akcjonariusze ABC Data postanowili, że dywidenda za 2017 r. wyniesie 38,8 mln zł. Uchwałę w tej sprawie podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. W ubiegłym roku spółka wypłaciła już zaliczkę w wysokości 10 mln zł (0,08 zł na akcję), więc teraz udziałowcy otrzymają do podziału w sumie 28,8 mln zł (0,23 zł na akcję).

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

Infomarket: Otwarcie warszawskiego salonu Mi Store
2018-06-11

ABC Data SA, pierwszy oficjalny dystrybutor produktów Xiaomi w Unii Europejskiej, otworzyła pierwszy w Warszawie oficjalny sklep Mi Store. Sklep zlokalizowano na parterze galerii handlowej Arkadia. Jego powierzchnia to 102 m2. Uroczysta inauguracja była okazją do zapoznania się z obszernym portfolio produktów coraz popularniejszej chińskiej marki.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Infomarket.edu.pl. Zachęcamy do lektury.

BrandsIT.pl: ABC Data – przychody ze sprzedaży w maju
2018-06-08

ABC Data podała informację o szacunkowych skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży w maju 2018 roku. We wskazanym okresie Grupa wypracowała 320 mln zł przychodów ze sprzedaży, o 10 mln mniej niż w maju 2017 roku. Mimo to, w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Grupie udało się osiągnąć już prawie 1,7 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Brandsit.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN.pl: XIX Plebiscyt CRN Polska rozstrzygnięty!
2018-06-07

Resellerzy i integratorzy zdecydowali o tym, jakie osoby i firmy należy szczególnie uhonorować za dokonania w 2017 roku. Nagrody zostały wręczone 7 czerwca br. podczas uroczystej gali w warszawskiej restauracji Villa Foksal. Głosy oddane przez resellerów i integratorów zadecydowały o wynikach tegorocznego plebiscytu CRN Polska w kilkunastu różnych kategoriach. „Dystrybutorem Roku 2017” wybrano ABC Data.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN.pl: ABC Data: „bardzo silny kwartał”
2018-06-04

W I kwartale 2018 ABC Data wyraźnie poprawiła wyniki finansowe wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk netto wzrósł o 60 proc., do 2,3 mln zł wobec 1,4 mln zł rok wcześniej. EBIDTA zwiększyła się o 17 proc., do 7,9 mln zł wobec 6,8 mln zł, a przychody ze sprzedaży wzrosły o 5 proc., do 1.05 mld zł. Jak komentuje prezes ABC Data, Ilona Weiss – „w stosunku do lat ubiegłych to był bardzo silny kwartał”.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

ITReseller.pl: ABC Data „Dystrybutorem Roku” Lenovo
2018-05-30

Podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Award 2018 ABC Data została wyróżniona tytułem „Dystrybutora Roku 2017” w kategorii produkty biznesowe. W wyścigu o prestiżową statuetkę – „Jedynkę Lenovo” – dystrybutor pokonał takie spółki, jak AB czy Tech Data po raz kolejny wygrywając to cenne trofeum.

 Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller. Zachęcamy do lektury.

BrandsIT.pl: ABC Data podwaja zysk netto
2018-05-30

W 2017 roku ABC Data zwiększyła EBITDA o 48% i podwoiła zysk netto w porównaniu z 2016 rokiem. Spółka wskazuje, że było to możliwe dzięki skutecznej realizacji strategii rozwoju ABC Data – koncentracji na wysokomarżowej dystrybucji, dalszym rozwoju kanału e-commerce, oraz dystrybucji z wartością dodaną. Marża ze sprzedaży wypracowana przez dystrybutora osiągnęła poziom 6,1%.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Brandsit.pl. Zachęcamy do lektury.

Puls Biznesu: ABC Data myśli nad nową strategią
2018-05-29

Z końcem bieżącego roku kończy się strategia ABC Data, którą objęte były lata 2016-18. Główna strategiczna wizja zakładała osiągnięcie pozycji lidera w dystrybucji IT opartej na e-commerce w regionie CEE. Na podsumowanie ostatniej trzylatki jest jeszcze trochę czasu, jednak zarząd dystrybutora już myśli nad przyszłością.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym PB.pl. Zachęcamy do lektury.

Infostrefa: ABC Data chce utrzymać trend wzrostu wyników w kolejnych kwartałach
2018-05-29

Poprawa wyników ABC Data w pierwszym kwartale 2018 roku była efektem zwiększenia skali działalności, wyższego zysku brutto oraz wzrostu marży ze sprzedaży w regionie CEE. Prezes spółki Ilona Weiss liczy, że w kolejnych kwartałach ABC Data utrzyma trend rosnących wyników. W pierwszym kwartale 2018 roku dystrybutor wypracował 1,05 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Infostrefa.com. Zachęcamy do lektury.

CRN.pl: ABC Data: Trzy „czarne konie”
2018-05-29

W ocenie prezes ABC Data, Ilony Weiss, są trzy obszary biznesowe, które w najbliższych latach będzie cechować duża dynamika wzrostu – Internet rzeczy, bezpieczeństwo i gaming. Są one bardzo ważne dla spółki, mimo że – jak podkreśliła Ilona Weiss podczas konferencji wynikowej – „nie mają jeszcze takiej dynamiki jak mobile, będą to czarne konie w najbliższych kwartałach”.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.