Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Media o nas

CRN: ABC Data - 104 proc. prognozy
2018-01-10

W ostatnim miesiącu 2017 roku ABC Data wypracowała – szacunkowo – niemal 600 milionów złotych przychodów ze sprzedaży. Dzięki rekordowemu wynikowi w grudniu, spółka znacznie przekroczyła poziom przychodów założony w prognozie wyników na 2017 rok.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

BrandsIT: ABC Data zrealizowała planowany przychód ze sprzedaży w 2017 roku
2018-01-10

W grudniu 2017 roku przychody ABC Data ze sprzedaży wyniosły rekordowe 593 miliony złotych. Wynik ten potwierdza, że ABC Data ma za sobą bardzo dobry rok. Poziom przychodów osiągnięty w grudniu był dopięciem celów Grupy. Pod względem przychodów ze sprzedaży ABC Data zrealizowała bowiem 104 proc. zakładanego na 2017 rok planu finansowego.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym brandsIT.pl. Zachęcamy do lektury.

Puls Biznesu: ABC Data miała rekordowy grudzień
2018-01-09

W grudniu 2017 roku ABC Data wypracowała 593 mln zł szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Oznacza to wzrost o 5 proc. rdr. W całym 2017 r. grupa osiągnęła – szacunkowo – 4,64 mld zł przychodów, a tym samym zrealizowała 104 proc. poziomu przychodów założonych w prognozie wyników na ten rok.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym dziennika Puls Biznesu. Zachęcamy do lektury.

CRN: Dystrybutor: sojusznik czy… konkurent?
2017-12-13

Jak podaje CRN Polska, zdaniem części niezależnych sprzedawców, sieci detaliczne związane z dystrybutorami IT to konkurencja, z którą jest im bardzo trudno rywalizować. W tej sytuacji uzasadnionym jest pytanie, czy współcześnie dystrybutor jest sojusznikiem, czy może konkurentem resellera? Odpowiedzi na nie szuka redaktor CRN, Krzysztof Pasławski, a stanowisko ABC Data w tej sprawie prezentuje Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu Spółki.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

ITwiz: Chmura motorem zmian biznesowych i nowych rodzajów usług
2017-12-13

Chmura obliczeniowa daje naprawdę wiele możliwości użytkownikom rozwiązań cloud. Co istotne, otwiera też drogę do optymalizacji procesów i modeli biznesowych, jak również wprowadzania na rynek nowych rodzajów usług. Jak podkreśla zastępca redaktora naczelnego ITwiz, Piotr Waszczuk, chmura ułatwia też dystrybucję nowych usług, a co ważniejsze – wykorzystanie. W jaki sposób? Szczegóły w obszernym komentarzu Piotra Skórzyńskiego, Dyrektora Działu Rozwiązań Chmurowych w ABC Data.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITwiz.pl. Zachęcamy do lektury.

IT Reseller: ABC Data nie zwalnia tempa
2017-12-11

Szacunkowe, skonsolidowane przychody ze sprzedaży wypracowane przez ABC Data w listopadzie wyniosły ponad 0,5 mld PLN, a dokładnie 543 mln PLN. Oznacza to wzrost o 16% w stosunku do poprzedniego miesiąca. W okresie od stycznia do listopada 2017 roku Grupa osiągnęła w sumie 4 044 mln PLN przychodów ze sprzedaży, a tym samym zrealizowała już 90,5% poziomu przychodów założonych w prognozie wyników na ten rok.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: ABC Data przebiła miliard zł w IV kw
2017-12-08

Szacunkowe przychody ze sprzedaży wypracowane przez ABC Data w listopadzie wyniosły 543 miliony złotych. Tym samym w ciągu pierwszych dwóch miesięcy czwartego kwartału, szacunkowe przychody Spółki przekroczyły już miliard złotych.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

BrandsIT: ABC Data podała wyniki za listopad
2017-12-08

Poziom szacunkowych, skonsolidowanych  przychodów ze sprzedaży wypracowanych przez ABC Data S.A w listopadzie – 543 miliony złotych – pozwala stwierdzić, że Spółka zrealizowała już ponad 90 proc. założonego planu na ten rok. Od początku roku do końca listopada przychody ze sprzedaży wyniosły w ABC Data 4 044 mln zł.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym brandsIT.pl. Zachęcamy do lektury.

BrandsIT: Potwierdza się zapowiedź Spółki: ABC Data wypłaci zaliczkę na dywidendę
2017-11-16

Spełnione zostały wszystkie warunki wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2017 rok. Uprawnieni akcjonariusze spółki mogą liczyć na wypłatę ponad 10 mln zł. W ubiegłych latach ABC Data wypłaciła w sumie ponad 189 mln zł, osiągając jedną z najwyższych w Polsce stóp dywidendy. W latach 2011-2015 wynosiła ona średnio 9,9 proc..

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym brandsIT.pl. Zachęcamy do lektury.

IT Reseller: ABC Data dotrzymuje słowa, wypłaci ponad 10 mln PLN dywidendy
2017-11-16

ABC Data wypłaci ponad 10 mln PLN zaliczkowej dywidendy. Jak przekonuje spółka, zostały spełnione wszystkie warunki wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2017 rok. Uprawnieni akcjonariusze spółki mogą liczyć na wypłatę 0,08 PLN na jedną akcję. W ubiegłych latach ABC Data wypłaciła w sumie ponad 189 mln PLN, osiągając jedną z najwyższych w Polsce stóp dywidendy.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller.pl. Zachęcamy do lektury.