Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Komunikaty prasowe

ABC Data ponownie z „Jedynką Lenovo”

11.05.2017

ABC Data, lider rynku nowoczesnej dystrybucji IT w Polsce i w regionie CEE, została uznana „Dystrybutorem roku 2016 w kategorii produkty biznesowe” przez firmę Lenovo. „Jedynka Lenovo” przyznawana wiodącym Partnerom przez największego producenta komputerów osobistych na świecie trafiła do ABC Data już po raz kolejny. Nagroda potwierdza wyjątkowo mocną pozycję Spółki i uznanie, jakim darzy ją Lenovo.

Wieczór „Jedynek Lenovo” to jedno z ważniejszych branżowych wydarzeń w Polsce. W spotkaniu Lenovo Top Partner Award organizowanym przez wiodącego producenta sprzętu IT, jakim jest Lenovo, biorą udział najważniejsi partnerzy tej firmy. Tegoroczna odsłona eventu miała miejsce w środę, 10 maja, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Tradycyjnie już, kulminacyjnym momentem Gali było wręczenie nagród – „Jedynek Lenovo” – partnerom, którzy w 2016 roku wykazali się największym zaangażowaniem w rozwój współpracy. Mimo że pretendentów do nagrody nie brakowało, ABC Data ponownie zdeklasowała rywali zdobywając prestiżowy tytuł „Dystrybutora roku 2016 w kategorii produkty biznesowe”. W imieniu spółki nagrodę odebrał Juliusz Niemotko, Wiceprezes Zarządu ABC Data, odpowiedzialny za zarządzanie produktem, marketing i operacje IT.

To co łączy ABC Data z Lenovo to przede wszystkim fascynacja nowymi, innowacyjnymi technologiami. IT to oczywiście nasz biznes, nie osiągnęlibyśmy jednak pozycji, którą aktualnie zajmujemy bez autentycznego zaangażowania w prowadzoną działalność. Nie mam wątpliwości, że współpraca ABC Data z Lenovo to z jednej strony modelowy przykład partnerstwa dwóch liderów w swoich branżach, a z drugiej doskonałej synergii pomiędzy producentem, a dystrybutorem rozwiązań – komentuje Juliusz Niemotko.

W portfolio ABC Data, jak przystało na wiodącego dystrybutora IT w Polsce i regionie CEE, znajduje się szeroki wybór produktów Lenovo. Ich oferta wykracza daleko poza sprzęt biznesowy. Klienci ABC Data, poprzez platformę InterLink, mogą zaopatrzyć się m.in. w serwery, komputery konsumenckie i gamingowe, monitory, tablety, smartfony czy akcesoria tej renomowanej marki. „Jedynka Lenovo” w kategorii produktów biznesowych trafiła do ABC Data trzeci rok z rzędu. To nie przypadek, a efekt m.in. doświadczenia i zaangażowania naszych pracowników oraz szerokiego kanału sprzedaży ABC Data. Wierzę, że jesteśmy w stanie nadal wspomagać systematyczny rozwój biznesu Lenovo w naszym kraju zarówno w tej, jak i innych kategoriach produktowych. W tym roku pokonaliśmy AB oraz Tech Datę i śmiało mogę powiedzieć – „We’ll be back” przekonuje Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu ABC Data, odpowiedzialny za operacje międzynarodowe oraz sprzedaż krajową i zagraniczną.

„Jedynka Lenovo”, podobnie jak inne nagrody – w tym dla Najlepszego Dystrybutora regionu CEE – które licznie otrzymuje ABC Data, są najlepszym potwierdzeniem, że spółka wyznacza kierunki rozwoju i standardy funkcjonowania rodzimych firm świadczących usługi z obszaru IT. Ponieważ nagrody i honorowe tytuły stanowią dla ABC Data dodatkowy bodziec i zachętę do wytężonego działania, kolejne wyróżnienia są jedynie kwestią czasu. Vendorzy funkcjonujący w regionie CEE doskonale wiedzą, że współpraca z ABC Data jest po prostu „skazana” na sukces.

Pobierz PDF