Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Komunikaty prasowe

Xiaomi Redmi 4A dostępny w Play za symboliczną złotówkę

20.04.2017

ABC Data, jedyny dziś oficjalny dystrybutor produktów marki Xiaomi w Polsce rozszerzył współpracę z operatorem sieci komórkowej Play. Dzięki temu w ofercie operatora mogły się pojawić popularne smartfony Xiaomi Redmi 4A - wyposażone w 2 GB RAM oraz 32 GB, Dual SIM oraz szybki internet LTE. W taryfie MIX Elastyczny dostępne są za złotówkę.

Rozszerzenie współpracy z Play ma dla Xiaomi strategiczne znaczenie. Dotychczas smartfony z serii Mi i Redmi były dostępne w kanale retail. Teraz dostępność będzie większa.

- Nasza strategia zakładała, aby w pierwszej kolejności skupić się na sklepach specjalistycznych i wielkopowierzchniowych. W krótkim czasie Xiaomi osiągnęło mocną pozycję. W segmencie retail, który specjalizuje się w produktach technologicznych, smartfony Xiaomi generują już ponad 10 proc. sprzedaży. Teraz robimy kolejny krok do przodu. Wprowadzamy markę do kanału operatorskiego. Dla naszego chińskiego partnera ma to kapitalne znaczenie. W Polsce operatorzy sieci komórkowych odpowiadają za sprzedaż ok. 60 proc. smartfonów, a Play jest jednym z kluczowym graczy na tym rynku – mówi Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data.

Klienci Play będą mogli kupić Redmi 4A za symboliczną złotówkę w taryfie MIX Elastyczny. Model ten jest jednym z najpopularniejszych modeli w Polsce. Wygodny i praktyczny w użyciu, a do tego elegancki i bardzo dobrze wykonany. Metalowa ramka ma matową fakturę. Przekątna wyświetlacza wynosi 5 cali, a rozdzielczość 1280x720. Waży niewiele: 131,5 g.

Jednocześnie wyposażony jest w mocną baterię. Akumulator 3120mAh umożliwia kilka dni pracy na jednym ładowaniu. Sprawne przemieszczanie się między aplikacjami i korzystanie z nich zapewnia m.in. 64-bitowy procesor Snapdragon 425, układ Adreno 308, wspomniane 2 GB pamięci RAM, a także bardzo dobre oprogramowanie MIUI 8.2, które oferuje wiele korzyści m.in. skanowanie aplikacji pobieranych poza Google Play oraz automatyzację zadań, np. wyłączanie powiadomień głosowych lub zmniejszanie jasności ekranu w wybranej porze dnia.

Aparat w telefonie potrafi uchwycić szeroki kadr, zachowując barwy i ostrość. Oferuje również m.in. filtry i regulację tonów. Filmy mogą być nagrywane w jakości Full HD.  

Redmi 4A zapewnia ponadto możliwość tworzenia dwóch oddzielnych profili, które są chronione odrębnymi hasłami. Dzięki temu jeden profil może być prywatny, a drugi służyć do zadań służbowych. Hybrydowy slot Dual SIM obsługuje kartę microSD do 128 GB pamięci.

- Od początku Xiaomi chciało, aby innowacje były dla każdego. W tę strategie idealnie wpisuje się nawiązanie współpracy z operatorem sieci komórkowej Play. Telefon oferuje wiele ciekawych i praktycznych funkcjonalności. W wersji 32 GB Dual SIM LTE w taryfie MIX Elastyczny jest dostępny za symboliczną złotówkę – mówi Krzysztof Jóźwik, w ABC Data odpowiedzialny za rozwój marki Xiaomi w kanale operatorskim. 

Pobierz PDF