Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):

Komunikaty prasowe

ABC Data nagrodzona przez EMEA Channel Academy - Central and Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year

23.02.2017

ABC Data została uznana najlepszym dystrybutorem elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagroda przyznawana przez EMEA Channel Academy należy do najważniejszych branżowych wyróżnień w tej części Europy. Wyłonienie laureatów i rozdanie nagród dla najlepszych dystrybutorów z poszczególnych rejonów obszaru EMEA miało miejsce w czwartek, 23 lutego, w Monako podczas konferencji DISTREE EMEA.

W tym roku do tytułu Najlepszego Dystrybutora w regionie CEE pretendowało ponad dwadzieścia wiodących firm dystrybucyjnych z tej części Europy, wśród nich tacy gracze, jak AB, Action czy TechData. Mimo wyjątkowo dużej konkurencji, nagroda trafiła w ręce ABC Data. To o tyle istotne, że zwycięzcę plebiscytu wybierają w głosowaniu resellerzy i vendorzy z całego regionu. Uzyskany rezultat oznacza, że współpraca właśnie z ABC Data jest dla tych firm wyjątkowo ważna i bezpośrednio przekłada się na realizację zakładanych celów biznesowych. Tym bardziej, że od 2009 roku tytuł Najlepszego Dystrybutora Regionu CEE ABC Data otrzymała już siedmiokrotnie.

Kiedy mówimy, że ABC Data wyznacza trendy i standardy działania w naszej branży, nigdy nie są to słowa bez pokrycia. Zarówno nasi Partnerzy, jak i Klienci Spółki doskonale wiedzą, że wszystkie świadczone przez nas usługi prezentują najwyższy poziom, a firma jest partnerem biznesowym, któremu można zaufać. Pokazuje to zdobyte właśnie wyróżnienie – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A. – Wydawać by się mogło, że firma która zdobywa tytuł „Dystrybutora Roku Europy Środkowo-Wschodniej” już po raz siódmy, osiągnęła wszystko co możliwe i może wreszcie odcinać kupony od swojej pozycji. W ABC Data podchodzimy do tego dokładnie na odwrót. Każde kolejne wyróżnienie jeszcze bardziej dopinguje nas do działania. Nigdy nie spoczywamy na laurach i właśnie to jest podstawą naszego sukcesu – dodaje Prezes Zarządu ABC Data.

„Dystrybutor Roku” wybierany jest spośród kandydatów wytypowanych przez uznanych branżowych ekspertów. Na wskazane przez nich firmy swoje głosy mogą następnie oddawać vendorzy i resellerzy działający w danym regionie obszaru EMEA. Respondentów prosi się o rozważne typowanie najlepszego ich zdaniem dystrybutora. Wyznacznikiem jego klasy powinny być przede wszystkim podejmowane w ostatnim roku działania biznesowe, posiadane kompetencje, innowacyjność czy atrakcyjność oferty. – ABC Data uznana została za najlepszego i najbardziej wiarygodnego dystrybutora w całym regionie CEE głosami swoich partnerów biznesowych. Czy może być coś cenniejszego? – komentuje Ilona Weiss – Jesteśmy dostawcą pierwszego wyboru dla kilkunastu tysięcy Klientów w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Nasi partnerzy dostrzegają olbrzymi potencjał ABC Data i doceniają najwyższą jakość oferowanych przez nas usług, co jak widać – procentuje – dodaje Prezes Zarządu ABC Data.

Zdobywając tytuł „Central and Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year”, ABC Data znalazła się w znakomitym gronie takich firm dystrybucyjnych jak Tech Data, która zwyciężyła m.in. we Francji i krajach DACH czy ASBIS, wybranym Najlepszym Dystrybutorem w regionie MENA (Middle East and North Africa). Siódma wygrana ABC Data w ciągu dziewięciu lat mówi sama za siebie: firma jest niekwestionowanym liderem dystrybucji IT, a skala i jakość jej działalności przekracza możliwości innych firm o podobnym profilu działających w CEE. Tym bardziej, że „szczęśliwa siódemka” w konkursie EMEA Channel Academy to już czwarte wyróżnienie zdobyte przez spółkę w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wszystkie razem, i każda z osobna, stanowią zapowiedź udanego roku – zarówno dla ABC Data, jak i wszystkich jej Partnerów.  

Pobierz PDF