Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Komunikaty prasowe

Polacy kupują coraz więcej smartfonów Xiaomi

13.12.2016

ABC Data, jedyny oficjalny dystrybutor smartfonów Xiaomi w Polsce i Unii Europejskiej notuje coraz wyższe przychody ze sprzedaży produktów swojego partnera. W porównaniu z październikiem listopadowa dynamika była wyższa o 20 proc. Wzrostowy trend powinien się utrzymać także w przyszłości za sprawą coraz szerszego portfolio oraz kanału sprzedaży. Obecnie smartfony Xiaomi oferuje osiem podmiotów, m.in. Komputronik, RTV Euro AGD oraz X-KOM.

Wysoka 20-proc. dynamika sprzedaży produktów marki Xiaomi przewyższa ogólny popyt na telefony w Polsce. Nie ma wprawdzie oficjalnych danych, które ilustrowałyby skalę popytu w analogicznym okresie, ale dobrym punktem odniesienia mogą być wyliczenia ekspertów IDC z pierwszego kwartału 2016 r. Wówczas ogólna sprzedaż smartfonów wzrosła o 7 proc. - Jesienią ze względu na choćby przedświąteczny okres zakupów dynamika ta może wynosić ok. 10 proc. – szacuje Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data.

Spośród smartfonów Xiaomi, które są dostępne w oficjalnym kanale sprzedaży, największą popularnością cieszą się modele z niższej i średniej półki cenowej: Xiaomi Redmi 3S (wersja 3GB RAM/32GB dostępna w cenie 899 PLN) oraz Xiaomi Redmi Note 3 (wersja 3GB RAM/1299 za 1299 PLN). Mimo wyższej ceny, duży popyt generuje również flagowiec Mi5 (1799 PLN) oraz fablet Mi MAX (1499 PLN).

- Coraz większe zainteresowanie Xiaomi nie jest zaskoczeniem. Niezależne badania[1] potwierdzają, że Xiaomi Redmi 3S prezentuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Z kolei Xiaomi Redmi Note 3 oferuje wydajność i funkcjonalności, które inne marki, owszem, także zapewniają, ale w modelach o kilkaset złotych droższych. Podobnie pozycjonuje się Mi5 na tle innych konkurencyjnych flagowców – wyjaśnia mówi Łukasz Łyżwa.

Potwierdzeniem szybko rosnącego zainteresowania i zaufania do marki Xiaomi jest  dynamicznie rozwijający się oficjalny kanał sprzedaży ABC Data. Obecnie sprzedaż smartfonów Xiaomi do końcowego klienta prowadzi osiem podmiotów: Allegro.pl (oficjalny sklep), Komputronik, Mall.pl, Morele.net, redcoon.pl, RTV Euro AGD, Vobis oraz X-Kom.  

Wszystkie produkty Xiaomi nabyte w oficjalnym kanale sprzedaży są w wersji International - dostosowane są do polskich i unijnych standardów. Do tego są objęte dwuletnią gwarancją, a serwis prowadzony jest przez jedyny autoryzowany serwis Xiaomi - S.B.E Polska.

- W pierwszym kwartale 2017 roku, jako oficjalny przedstawiciel Xiaomi w Polsce, nie tylko poszerzymy dotychczasową ofertę smartfonów o kilka najnowszych modeli, ale też wprowadzimy produkty z innego segmentu m.in. wysokiej jakości słuchawki, smart band, a także popularny Mi BOX do inteligentnych telewizorów. Dzięki temu końcowi klienci będą mogli cieszyć się coraz pełniejszym ekosystemem, który intensywnie rozwija i oferuje nasz partner, Xiaomi – dodaje Łukasz Łyżwa.

 

O ABC Data S.A.
Firma jest liderem nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE. Jako jedyna firma dystrybucyjna, działa bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka z powodzeniem kreuje rynkowe trendy i systematycznie rozbudowuje swoje portfolio o produkty z obszaru nowych, innowacyjnych technologii. Dzięki wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, dystrybutor zajmuje dziś czołową pozycję w zakresie internetowej sprzedaży B2B. W latach 2009 – 2016 ABC Data została sześciokrotnie wyróżniona, jedną z najważniejszych w branży, nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu CEE. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia największych dystrybutorów IT na świecie. Od 2010 roku jest też notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

O Xiaomi
Firmę Xiaomi założył w 2010 roku Lei Jun. Wierzy on, że technologia wysokiej jakości nie musi kosztować fortuny. W tym duchu też tworzymy i oferujemy niezwykłe urządzenia, oprogramowanie oraz usługi internetowe dla i z pomocą fanów Mi. Ich opinie uwzględniliśmy przy produkcji m.in.  Mi Note Pro, Mi Note, Mi 5, Redmi Note 3, Mi TV czy Mi Band. Dzięki sprzedaży ponad 70 milionów smartfonów w 2015 r. i udostępnieniu swoich produktów w takich państwach jak Tajwan, Hong Kong, Singapur, Malezja, Filipiny, Indie, Indonezja i Brazylia, Xiaomi rozwija swoją działalność na całym świecie, stając się tym samym globalną marką.

 


[1] PC Format (1/2017) przetestował 12 modeli smartfonów. Xiaomi Redmi 3S zaprezentował najlepszy współczynnik jakości do ceny. Z kolei Xiaomi Redmi Note 3 okazał się najbardziej wydajnym telefonem.

Pobierz PDF