Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Komentarze zarządu

Channel EMEA: Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – Na co postawią użytkownicy chmury w 2018 roku
2018-02-20

Analitycy są zgodni: przed chmurą obliczeniową nie ma ucieczki. Cloud computing będzie stopniowo coraz silniej wdzierał się do każdego z obszarów IT, tworząc nowe możliwości, ale i wymagając dodatkowych kompetencji i zabezpieczeń. Eksperci ABC Data przyjrzeli się kluczowym trendom, które w nadchodzących miesiącach i latach ukształtują sposób wykorzystania chmury obliczeniowej przez organizacje w Polsce i na świecie.

Cały komentarz dostępny jest w portalu internetowym Channelemea.com. Zachęcamy do lektury.

Parkiet: Szefowa ABC Data o prognozach
2017-10-09

ABC Data wypracowała we wrześniu 2017 roku 417 mln PLN szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Oznacza to wzrost o 15% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Co więcej łączny poziom szacunkowych skonsolidowanych przychodów w III kwartale 2017 roku jest wyższy o 2% w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Tak dobre wyniki pokazują, że ABC Data skutecznie realizuje swoją strategię i jest na drodze do realizacji prognoz finansowych podanych w maju tego roku.

Cały artykuł oraz wywiad wideo z Prezes Zarządu ABC Data Iloną Weiss dostępne są na stronie internetowej Parkiet.com. Zachęcamy do lektury i obejrzenia materiału filmowego.

CRN: Nie wyrzucam pieniędzy w błoto – rozmowa z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data
2017-09-27

W czerwcu tego roku głosami resellerów i integratorów ABC Data została wybrana „Dystrybutorem Roku” w plebiscycie organizowanym przez Magazyn CRN. Z tej okazji Ilona Weiss udzieliła dziennikarzom CRN specjalnego wywiadu. Prezes Zarządu ABC Data opowiada w nim m.in. o aktualnej pozycji spółki, współpracy z marką Xiaomi, procesie stawania się dystrybutorem VAD, a także sytuacji w branży IT.  

Cały wywiad dostępny jest we wrześniowym wydaniu magazynu CRN oraz w portalu CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

Manager MBA: Więcej niż tradycyjna dystrybucja – wywiad z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.
2017-09-12

Na przestrzeni ostatnich lat rola dystrybutora stopniowo ewoluowała. Firmy, które jako pierwsze dostrzegły zmianę trendu i popłynęły z jego prądem, dziś wyznaczają kierunki rozwoju branży – jak ABC Data. Nieszablonowe myślenie i podejście do prowadzonej działalności sprawiły, że spółka stała się firmą europejską, a nawet globalną. O tym, jak w konkurencyjnych czasach skutecznie prowadzić biznes i kreować trendy, które pozytywnie przełożą się na jego funkcjonowanie w wywiadzie dla miesięcznika „MANAGER MBA” opowiada w Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data.

Zachęcamy do lektury wywiadu.

Mobility: Czas ekspansji poza Polską – rozmowa z Andrzejem Kuźniakiem, Wiceprezesem Zarządu ABC Data
2017-09-01

Wejście z marką Xiaomi na rynki zagraniczne, jej dalsze umacnianie w Polsce, a także rozwijanie stref Mi Zone – to w tej chwili jedne z ważniejszych celi, jakie stawia sobie ABC Data we współpracy z chińską marką. O tym, jak układa się współpraca ABC Data z jednym z największych producentów smartfonów na świecie, w wywiadzie dla magazynu „Mobility” opowiada Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data.

Cały wywiad dostępny jest we wrześniowym wydaniu magazynu Mobility oraz na stronie Mobilitynews.pl. Zachęcamy do lektury wywiadu.

Parkiet: Wysyłamy w rynek wyraźny komunikat – rozmowa z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data
2017-05-31

„Jesteśmy na dobrej ścieżce” – nie ma wątpliwości Ilona Weiss. W rozmowie z dziennikiem Parkiet, Prezes Zarządu ABC Data ze szczegółami wytłumaczyła, dlaczego Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2017. Sytuacja spółki jest dobra, a decyzja ta stanowi wyraźny komunikat dla rynku mówiący o doskonałych perspektywach biznesowych ABC Data. Więcej szczegółów w artykule i materiale filmowym dostępnym na stronie internetowej dziennika Parkiet. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Infostrefa: ABC Data z rekordową marżą – wywiad z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data
2017-05-17

Pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku dystrybucji IT, pierwszy kwartał 2017 roku okazał się dobry dla ABC Data. Wyniki Grupy były blisko dwukrotnie wyższe niż oczekiwania rynkowe, a spółka wypracowała rekordową marżę – 5,9%. Jest ona wysoka zarówno w porównaniu do historycznych wyników ABC Data, jak i na tle rodzimego rynku dystrybucji IT. Aby dać inwestorom możliwość właściwej oceny pozycji finansowej i performance Grupy Kapitałowej ABC Data, Zarząd Spółki zdecydował się wraz z publikacją wyników podać również prognozę na cały 2017 rok. Więcej szczegółów w materiale filmowym udostępnionym przez portal www.infostrefa.com. Zapraszamy do jego obejrzenia. 

Oświadczenie związane z raportem bieżącym Lark.pl S.A.
2017-02-14

Zgodnie z Dobrymi Praktykami Spółek Notowanych na GPW 2016, w nawiązaniu do treści raportu bieżącego nr 3/2017 z dnia 14 lutego 2017 roku opublikowanego przez Lark.pl S.A. („Raport”), w odpowiedzi na zawarte w Raporcie bezzasadne i narażające ABC Data S.A. na utratę dobrego imienia twierdzenia, Zarząd ABC Data S.A. oświadcza, że:

  1. Przedstawione przez spółkę Lark.pl S.A. w Raporcie  twierdzenia są nieprawdziwe, wprowadzające w błąd i nie znajdują oparcia w stanie faktycznym i prawnym.
  2. ABC Data S.A. kwestionuje oraz uznaje za niezasadne i bezpodstawne roszczenia Lark Europe S.A. przedstawione w ww. Raporcie.

 

Spółka ABC Data S.A. do dnia dzisiejszego nie otrzymała zawiadomienia z właściwego sądu o złożeniu przez Lark Europe S.A. wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, o którym mowa w ww. raporcie bieżącym. W związku z publicznym formułowaniem przez LARK.PL S.A. niezasadnych roszczeń wobec ABC Data S.A. i rozpowszechnianiem godzących w dobre imię ABC Data S.A. informacji, Zarząd ABC Data S.A. zamierza podjęcie stosownych kroków prawnych w celu ochrony dóbr osobistych spółki  na podstawie art. 43 w zw. z art. 23 i 24 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z poźn. zm.).

Niezależnie od dochodzenia swoich praw na drodze postępowania cywilnego, ABC Data S.A. skieruje do odpowiednich organów ścigania zawiadomienie o możliwości popełnienia przez osoby odpowiedzialne za publikację powyższych informacji narażających ABC Data S.A. na utratę dobrego imienia,  przestępstwa pomówienia z art. 212 § 1 i 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. nr 88, poz.  553 ze zm.).

 

 

W imieniu Zarządu ABC Data S.A.

Ilona Weiss, Prezes Zarządu

Juliusz Niemotko, Wiceprezes Zarządu

HBRP: Ilona Weiss – w korporacyjnych systemach wartości współpraca jest jedną z kluczowych cech
2017-02-06

Choć pracownicy narzekają na niepotrzebne – ich zdaniem – spotkania, wielogodzinne narady czy konferencje, nie ma od nich ucieczki. Rzecz w tym, aby przekładały się na efekty w postaci wydajniejszej współpracy i realizacji ogólnofirmowych celów. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszym komentarzu Ilony Weiss, Prezes Zarządu ABC Data, w którym dzieli się swoją refleksją dotyczącą miejsca współpracy w korporacyjnych systemach wartości.

Komentarz dostępny jest na stronie Harvard Business Review Polska. Zapraszamy do lektury.

Rzeczpospolita: Juliusz Niemotko: Polacy fanami chińskich smartfonów
2017-01-30

Producenci z Dalekiego Wschodu odgrywają coraz większą rolę na światowym rynku smartfonów. Co jest źródłem ich sukcesu? Zdaniem Wiceprezesa Zarządu ABC Data, Juliusza Niemotko, przewagę daje im ogromny rynek lokalny, który zapewnia nieporównywalne możliwości rozwoju. Stworzenie potęgi na rynku wewnętrznym pozwala chińskim producentom zdobywać później rynek globalny.

Cała rozmowa z Juliuszem Niemotko dostępna jest na stronie Rzeczpospolita.pl Zachęcamy do jej obejrzenia.

Więcej