Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):

Grupa ABC Data

Spółka akcyjna ABC Data SA jest podmiotem dominującym w Grupie Kapitałowej i posiada 100% udziałów w kapitale spółek zależnych. Spółki grupy są dystrybutorem sprzętu IT w Polsce i w siedmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

ABC Data S.A.
ABC Data S.A.

Spółka powstała w 1985 roku w Bonn jako ABC Data Import und Export GmbH. Od początku prowadziła działalność na rynku polskim. W 1990 roku w Polsce powstała ABC Data Sp. z o.o. Od 2010 roku spółka akcyjna ABC Data S.A. jest notowana na GPW w Warszawie S.A. Od wielu lat ABC Data jest jednym z liderów rynku dystrybucji IT w Polsce i czołowym graczem w Europie Środkowej.

ABC Data Czechy
ABC Data Czechy

ABC Data rozpoczęła obsługę klientów na rynku czeskim w 2005 roku jako Actebis Czechy (Actebis Holding GmbH był wówczas właścicielem ABC Daty). Obecnie sprzedaż realizowana jest za pośrednictwem spółki zależnej ABC Data s.r.o. z siedzibą w Pradze.

ABC Data Słowacja
ABC Data Słowacja

ABC Data s.r.o. z siedzibą w Bratysławie powstała w styczniu 2007 roku. Od tego czasu Klienci grupy ABC Data z terenu Słowacji są wspierani bezpośrednio i mają dostęp do produktów oferowanych przez ABC Data.

ABC Data Litwa, Łotwa i Estonia
ABC Data Litwa, Łotwa i Estonia

W 2010 roku powstała spółka zależna UAB “ABC Data Lietuva”, umożliwiając Klientom z Litwy łatwiejszy dostęp do oferty ACB Data. W 2011 roku litewska spółka zależna rozpoczęła sprzedaż również na terenie Łotwy i Estonii.

ABC Data Węgry
ABC Data Węgry

W 2012 roku powstała spółka zależna ABC Data Hungary Kft. Węgierscy Klienci mogą od tego czasu korzystać z szerokiej oferty grupy ABC Data, a także ze lokalnego wsparcia pracowników ABC Data.

ABC Data Rumunia
ABC Data Rumunia

Grupa ABC Data rozpoczęła swoją aktywność na rynku rumuńskim w 2010 roku poprzez spółkę zależną SCOP Computers S.A. W 2013 roku ABC Data S.A. sprzedała swoje udziały w tej spółce i rozpoczęła działalność handlową poprzez spółkę ABC DATA DISTRIBUTIE S.R.L. z siedzibą w Bukareszcie.

ISource S.A.
ISource S.A.

iSource S.A od 2008 roku prowadzi działalność dystrybucyjną dla marki Apple oraz marek oferujących produkty kompatybilne z rozwiązaniami Apple. W grudniu 2013 iSource S.A podpisała umowę inwestycyjną w sprawie zakupu 100% akcji spółki przez ABC Data S.A., dzięki czemu stała się częścią grupy kapitałowej ABC Data.

ABC Data Marketing
ABC Data Marketing

ABC Data Marketing Sp. z o.o. powstała w grudniu 2011 roku. Misją firmy jest dostarczanie najwyższej jakości usług marketingowych partnerom handlowym ABC Data S.A. - największym producentom sprzętu IT, oraz obsługa firm spoza branży. Działamy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Oferujemy szeroki wachlarz usług marketingowych, w tym m.in.: materiały POS, BTL, ATL, promocje i konkursy sprzedażowe, programy lojalnościowe, eventy i konferencje, działania Public Relations oraz wprowadzanie nowych marek na rynek.

Przy realizacji projektów dla naszych klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań i  narzędzi marketingowych, kreując również nowe pomysły i działania. W swoich szeregach skupiamy ludzi z doświadczeniem i pasją, otwartych i gotowych na nowe wyzwania.