Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Centrum prasowe

ABC Data wyróżniona Xiaomi Golden Partner Award
2017-09-14

ABC Data, wiodący dostawca sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, została wyróżniona statuetką Golden Partner Award przez firmę Xiaomi. Tytuł Złotego Partnera Xiaomi to nie tylko powód do dumy, lecz także potwierdzenie, że ABC Data oferuje swoim partnerom pełne wsparcie przy rozwijaniu ich biznesu. Spółka jest bowiem pierwszym oficjalnym dystrybutorem tej marki w Unii Europejskiej i wiodącym dostawcą sprzętu Xiaomi w Polsce i na Litwie. Dzięki temu z sukcesem buduje pozycję tego producenta w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej
CRN.pl: ABC Data – nie ma ryzyka ze skarbówką
2017-09-11

W ABC Data toczy się obecnie jedno postępowanie dotyczące „należytej staranności”. Kontrola wszczęta przez warszawski UKS obejmuje kwestie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości naliczania VAT za II kw. 2014 r. Według prezes ABC Data, Ilony Weiss, postępowanie toczy się bez większej dynamiki, w związku z czym nie spodziewa się związanych z nim problemów dla spółki. W grudniu ub.r. umorzeniem zakończyła się inna, ciągnąca się ponad 2 lata kontrola dotycząca września 2012 roku.

Cały artykuł dostępny jest na stronie CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

Puls Biznesu: Przepis na sukces według ABC Data
2017-09-06

W ciągu ostatnich lat smartfony zawładnęły rynkiem mobile, jak również sercami ich użytkowników. Jednym z wiodących dostawców tych urządzeń w Polsce jest ABC Data. O trendach rynkowych w tym obszarze, szerokiej ofercie i planach rozwojowych ABC Data związanych m.in. z dalszą ekspansją marki Xiaomi w regionie CEE opowiada Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu spółki.

Cały wywiad dostępny jest na stronie internetowej Pulsu Biznesu. Zachęcamy do lektury.

IT Europa: ABC Data lifts profits by dropping low margin deals
2017-09-04

Dobre wyniki ABC Data za pierwszą połowę tego roku nie uszły uwadze dziennikarzy IT Europa – jednego z wiodących branżowych portali w Europie. Jak podkreślają, ABC Data wypracowała w tym czasie rekordową marżę w wysokości 6,3% oraz wyższy zysk brutto ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Odnotowane przez spółkę wyniki to efekt m.in. podejmowanych przez ABC Data inicjatyw prorozwojowych w obszarach e-commerce, cloud i mobile.

Cały artykuł dostępny jest na stronie IT Europa. Zachęcamy do lektury.

CRN.pl: ABC Data skoncentrowana na marżach
2017-09-04

W II kw. br. marża brutto ze sprzedaży zwiększyła się w ABC Data do 6,7 proc., co oznacza poprawę zarówno rok do roku, jak i kwartał do kwartału bieżącego roku. Średnia marża za całą I połowę 2017 roku wyniosła 6,3 proc. wobec 5,1 proc. rok wcześniej. Według spółki jest to efekt eliminacji niskomarżowych transakcji oraz skutecznego zarządzania rentownością sprzedaży w obszarze broadline, jak również wzmocnienia sektora VAD. Do zwiększenia marży grupy przyczyniło się też ubiegłoroczne przejęcie spółki S4E.

Cały artykuł dostępny jest na stronie CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

Puls Biznesu: ABC Data z rekordową marżą
2017-09-03

Skonsolidowane wyniki finansowe ABC Data za I półrocze 2017 ponownie przekroczyły oczekiwania rynkowe. Są one efektem konsekwentnie realizowanej strategii koncentrowania biznesu na realizacji transakcji wysokomarżowych. To między innymi dzięki takiemu podejściu do prowadzonej działalności, w pierwszym półroczu tego roku ABC Data wypracowała rekordową marżę w wysokości 6,3 proc. Wiele wskazuje na to, że spółka nie tylko zrealizuje podane w maju prognozy, lecz także podzieli się z akcjonariuszami zyskiem za rok 2017.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej Pulsu Biznesu. Zachęcamy do lektury.

ITReseller.pl: ABC Data zanotowała rekordową, jedną z najwyższych marż na rynku
2017-09-01

Wyniki finansowe Grupy ABC Data za I półrocze 2017 roku przekroczyły oczekiwania rynkowe. Zgodnie z założeniami i prognozami Zarządu spółka wypracowała rekordową marżę w wysokości 6,3%, 1 914 mln PLN skonsolidowanych przychodów i EBITDA w wysokości 15,2 mln PLN. Tak wysokie marże stawiają ABC Data w ścisłej czołówce globalnych dystrybutorów zajmujących się sprzedażą sprzętu i usług IT. Wyniki spółki potwierdzają, że przyjęta strategia koncentracji na marżowości transakcji przynosi oczekiwane efekty.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller. Zachęcamy do lektury.

ABC Data wysoką marżą dogania światowych liderów
2017-08-31

Jedna z najwyższych marż na rynku, wzrost zysku netto kwartał do kwartału, stabilny poziom sprzedaży – opublikowane właśnie wyniki finansowe Grupy ABC Data za I półrocze 2017 roku znacząco przekroczyły oczekiwania rynkowe. Zgodnie z założeniami i prognozami Zarządu spółka wypracowała rekordową marżę w wysokości 6,3%, 1 914 mln PLN skonsolidowanych przychodów i EBITDA w wysokości 15,2 mln PLN, co stanowi 25% wzrost wobec I półrocza 2016 roku (po wyłączeniu zysku z tytułu wyceny udziałów w Bizneslink CO Sp. z o.o.).

Więcej
Bankier.pl: ABC Data nadal chce koncentrować się na rentowności, rezygnuje z niskomarżowych umów
2017-08-31

ABC Data ogłosiła wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2017 roku. Spółka nadal chce koncentrować się na poprawie rentowności Grupy poprzez rezygnację z niskomarżowych kontraktów. Podtrzymuje też całoroczne prognozy finansowe i nadal liczy na wzrost skali prowadzonego biznesu m.in. dzięki współpracy z Xiaomi. Według Zarządu ABC Data wypłata zaliczkowej dywidendy za 2017 rok jest „bardzo prawdopodobna”.

Cały artykuł oraz wideokomentarz Prezes Zarządu ABC Data Ilony Weiss dostępne są na stronie internetowej Bankier.pl. Zachęcamy do lektury i obejrzenia materiału filmowego.

CRN.pl ABC Data: warunek wypłaty dywidendy spełniony
2017-08-31

Zarząd ABC Data poinformował, że spełniony został finansowy warunek wypłaty dywidendy zaliczkowej za 2017 r. W I połowie roku spółka wypracowała jednostkowo 22,4 mln zł zysku netto, przy przychodach wynoszących 1,469 mld zł. Jednym z najważniejszych warunków wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za bieżący rok było osiągnięcie 10,021 mln zł zysku netto po 3 kwartałach 2017 roku. Inny warunek stanowił, że wysokość zaliczki nie przekroczy połowy jednostkowego zysku netto spółki za I połowę 2017 roku.

Cały artykuł dostępny jest na stronie CRN.pl. Zachęcamy do lektury.