Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Centrum prasowe

ABC Data notuje w drugim kwartale 140 proc. wzrost sprzedaży smartfonów Xiaomi i wprowadza markę swojego partnera do krajów bałtyckich
2017-07-14

ABC Data, jedyny oficjalny przedstawiciel Xiaomi w Polsce, utrzymał wysoką dynamikę sprzedaży produktów sygnowanych logo Mi. W porównaniu z pierwszym kwartałem popyt wzrósł o 140 proc. Najchętniej kupowanymi smartfonami były Redmi 4A, Redmi 4X oraz Redmi Note 4. Podobnie powinno być w krajach bałtyckich, gdzie ABC Data rozpoczęła budowę kanału sprzedaży nawiązując współpracę z czołowym operatorem komórkowym Telia.

Więcej
ABC Data utrzymuje stabilny poziom przychodów ze sprzedaży
2017-07-10

ABC Data osiągnęła w czerwcu 2017 roku 328 mln PLN szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Spółka konsekwentnie rozwija przewagi konkurencyjne i realizuje zapowiadane inicjatywy, m.in. uruchomienie platformy chmurowej ABC Data Cloud oraz wprowadzenie produktów marki Xiaomi na rynki bałtyckie.

Więcej
Parkiet: ABC Data – celem ekspansja Xiaomi
2017-07-07

Po tym jak w ubiegłym roku z sukcesem wprowadziła na polski rynek chińską markę smartfonów Xiaomi, ABC Data wychodzi z nią poza nasz kraj. Jako cel wybrała kraje bałtyckie. Z ofertą produktów Xiaomi spółka wchodzi właśnie na Litwę. Smartfony są dostępne zarówno w sklepach, jak i w kanale operatorskim.

Cały artykuł dostępny jest po zalogowaniu na stronie parkiet.pl. Zachęcamy do lektury.

Rzeczpospolita: Chiński Apple podbija Europę dzięki ABC Data
2017-07-07

ABC Data, polski dystrybutor sprzętu elektronicznego, wprowadza jednego z największych chińskich producentów smartfonów do krajów bałtyckich. Eksperci nie mają wątpliwości, że to początek wielkiej ekspansji Xiaomi w Europie. Koncern swoje produkty sprzedaje już na Słowacji, w Grecji i Polsce. Z pomocą ABC Data marka Xiaomi wchodzi właśnie na kolejne rynki.

Cały artykuł dostępny jest na stronie rp.pl. Zachęcamy do lektury.

IT Reseller: Skuteczna realizacja strategii podstawą sukcesu
2017-06-30

Jak wynika z raportu „ITwiz Best 100” ABC Data, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań IT w regionie CEE, to największa firma IT działająca w Polsce w 2016 roku. O kolejności miejsc w zestawieniu decydowała wysokość jednostkowych przychodów ze sprzedaży rozwiązań IT – oprogramowania, usług oraz sprzętu – z wyłączeniem smartfonów oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Pierwsze miejsce ABC Data to dowód, że realizowane w firmie inicjatywy strategiczne przynoszą wymierne rezultaty.

 Cały artykuł dostępny jest na stronie itreseller.pl. Zachęcamy do lektury.

Skuteczna realizacja strategii podstawą sukcesu - ABC Data największą firmą IT działającą w Polsce!
2017-06-29

ABC Data, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań IT w regionie CEE to największa firma IT działająca w Polsce w 2016 roku, jak wynika z raportu „ITwiz Best 100”. O kolejności miejsc w rankingu głównym decydowała wysokość jednostkowych przychodów ze sprzedaży rozwiązań IT – oprogramowania, usług oraz sprzętu. Co istotne, autorzy opracowania nie zaliczają do tej kategorii telefonów oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Sprzęt ten potraktowany został jako osobna grupa produktowa. Pierwsze miejsce ABC Data stanowi najlepszy dowód, że realizowane na przestrzeni ostatnich dwóch lat inicjatywy strategiczne w spółce przynoszą wymierne rezultaty.

Więcej
IT Reseller: Mistrzowie Nowych Technologii – komentarz Andrzeja Kuźniaka, Wiceprezesa Zarządu ABC Data
2017-06-29

Podczas uroczystej gali IT Reseller – Mistrzowie Nowych Technologii, organizowanej przez redakcję IT Reseller, mieliśmy wielką przyjemność w imieniu niezależnego grona dziennikarzy oraz naszych czytelników uhonorować najlepszych w branży IT, wręczając im statuetki IT Champion. W kategorii Debiut Roku wywalczyła ją ABC Data S.A., za wprowadzenie – z sukcesem – chińskiej marki Xiaomi na polski rynek

Komentarz dostępny jest na stronie itreseller.pl. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

Channelnomics: ABC Data Cloud hits eight CEE countries
2017-06-28

ABC Data uruchomiła właśnie nową platformę e-commerce - ABC Data Cloud. Dostępna jest dla partnerów spółki zainteresowanych sprzedażą lub kupnem rozwiązań IT w chmurze, m.in. w modelach IaaS, PaaS, SaaS czy Draas, i DraaS. Jak mówiła w rozmowie z Channelnomics.eu Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data, platforma ta będzie dostępna dla 13 000 klientów spółki w ośmiu krajach regionu CEE. Takim wynikiem nie może pochwalić się żaden z dystrybutorów działających w tej części Europy.

Cały artykuł dostępny jest na stronie Channelnomics.eu.  Zachęcamy do lektury.

IT Europa: Polish distributor targets 13,000 CEE resellers with cloud platform
2017-06-27

ABC Data zainaugurowała działalność nowej platformy sprzedażowej – ABC Data Cloud. Jest ona dedykowana klientom Spółki zainteresowanym usługami w chmurze. Poprzez nowe narzędzie resellerzy otrzymują dostęp do rozwiązań takich producentów, jak Kaspersky, Oktawave, Focus Telecom, Xopero czy Talex. Jak podkreśla spółka, podejmując współpracę z ABC Data, producenci mogą efektywnie zwiększyć swój kanał sprzedaży. Firma współpracuje bowiem z 13000 resellerów w ośmiu krajach regionu CEE.

Cały artykuł dostępny jest na stronie IT Europa. Zachęcamy do lektury.

Usługi Xopero dostępne na platformie ABC Data Cloud
2017-06-26

ABC Data systematycznie rozwija ofertę usług dostępnych poprzez nową platformę e-commerce ABC Data Cloud. Właśnie zadebiutowały na niej produkty firmy Xopero. Resellerzy mogą od teraz korzystać z funkcjonalności dostępnych w ramach dedykowanej biznesowi i sektorowi publicznemu usługi Xopero Cloud. Na platformie dostępne są także rozwiązania Xopero Cloud Personal, przeznaczone dla klientów indywidualnych oraz małych firm.

Cały artykuł dostępny jest na stronie resellernews.pl. Zachęcamy do lektury.