Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Centrum prasowe

„Jedynki Lenovo” – ABC Data ponownie bezkonkurencyjna!
2018-05-18

Zgodnie z zapowiedziami, ABC Data ponownie była bezkonkurencyjna. We wtorek, 15 maja spółka nie dała szans konkurencji i została wybrana „Dystrybutorem Roku 2017 produktów biznesowych Lenovo”. W wyścigu o prestiżową statuetkę – „Jedynkę Lenovo” – dystrybutor zdystansował takie spółki jak AB czy Tech Data, po raz kolejny wygrywając to cenne trofeum.

Więcej
Pierwszy autoryzowany salon Mi Store w Warszawie już otwarty
2018-05-14

Xiaomi, globalny lider branży technologicznej, przy współpracy z lokalnym dystrybutorem – ABC Data S.A. 12 maja w centrum handlowym Arkadia otworzył pierwszy w Warszawie autoryzowany salon Mi Store.

Więcej
Oferty specjalne na otwarcie warszawskiego salonu Xiaomi - promocje w sklepie i wyprzedaże online
2018-05-08

W najbliższą sobotę, 12 maja, w warszawskim centrum handlowym Arkadia otwarty zostanie Mi Store – autoryzowany salon z urządzeniami Xiaomi. Wszyscy, którzy odwiedzą sklep tego dnia, będą mogli poznać pełną ofertę urządzeń Xiaomi dostępnych w polskiej dystrybucji, a także skorzystać ze specjalnych ofert na wybrane produkty.

Więcej
Xiaomi Mi A1 tańszy o 180 zł na wyprzedaży błyskawicznej w Mi-home.pl
2018-04-27

W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, w autoryzowanym sklepie z urządzeniami Xiaomi Mi-home.pl odbędzie się kolejna wyprzedaż błyskawiczna. Smartfona Xiaomi Mi A1 będzie można kupić w cenie 180 zł niższej niż dotychczas. Wyprzedaż rozpocznie się o godzinie 12:00.

Więcej
ABC Data po raz kolejny najlepszym dystrybutorem OKI w Polsce!
2018-04-26

Ponownie bezkonkurencyjni! ABC Data, wiodący polski dostawca sprzętu i usług IT w regionie CEE, została uhonorowana tytułem „Dystrybutora Roku OKI 2017 w Polsce”. To już kolejna nagroda przyznana ABC Data w uznaniu doskonałych efektów sprzedaży urządzeń drukujących i materiałów eksploatacyjnych marki OKI.

Więcej
Puls Biznesu: ABC Data przekracza prognozy finansowe i oczekiwania rynkowe
2018-04-23

W 2017 r. warszawski dystrybutor zwiększył EBITDA o 48 proc., podwoił zysk netto i osiągnął 6,1 proc. marży ze sprzedaży. Tak dobre wyniki stawiają ABC Data na równi z najbardziej efektywnymi dystrybutorami IT na świecie. Wyniki ABC Data za 2017 r. imponują tym bardziej, że — zgodnie z założeniami — zostały wypracowane przy niższych przychodach ze sprzedaży niż w poprzednich latach.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym PB.pl. Zachęcamy do lektury.

Parkiet: ABC Data podtrzymuje politykę dywidendy
2018-04-23

2017 rok był bardzo dobry dla ABC Data – przekonuje w wywiadzie udzielonym Parkiet TV prezes zarządu spółki, Ilona Weiss. ABC Data, m.in., podwoiła wynik netto i istotnie zwiększyła wskaźnik EBITDA, co w tak zmiennym i trudnym otoczeniu rynkowym i przy wzmożonej konkurencji jest dużym sukcesem. Jak przekonuje Ilona Weiss, Grupa potrafi poradzić sobie nawet w trudnych warunkach. Najlepszym dowodem jest fakt, że w ubiegłym roku Grupa ABC Data wypracowała jedną z najwyższych marż w branży dystrybucji IT – czyli 6,1 proc.

Cały wywiad dostępny jest w portalu internetowym Parkiet.com. Zachęcamy do lektury.

CRN: ABC Data – chmura trzecim filarem
2018-04-20

Jak przewiduje Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data, w nadchodzących latach będzie rosło znaczenie chmury, a więc i platformy chmurowej dystrybutora. Dlatego jest możliwe, że już wkrótce chmura stanie się trzecim najważniejszym filarem działalności spółki. Jeszcze w tym roku platforma ABC Data Cloud ma być dostępna dla Klientów ze wszystkich krajów, w których ABC Data jest bezpośrednio obecna.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

IT Reseller: ABC Data podwaja zysk netto w porównaniu z 2016 rokiem!
2018-04-20

W 2017 roku ABC Data zwiększyła EBITDA o 48% i podwoiła zysk netto w porównaniu z 2016 rokiem. Było to możliwe dzięki skutecznej realizacji strategii rozwoju ABC Data, koncentracji na wysokomarżowej dystrybucji, dalszym rozwoju kanału e-commerce oraz dystrybucji z wartością dodaną. ABC Data osiągnęła marżę ze sprzedaży na poziomie 6,1%, co jest jednym z najlepszych wyników w światowej branży dystrybucji IT. 

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym ITReseller.pl. Zachęcamy do lektury.

Mobility News: ABC Data nie odstaje od czołówki
2018-04-20

Kryzys? Jaki kryzys – tak można powiedzieć po publikacji wyników kolejnego z największych polskich dystrybutorów. Jak to się dzieje, że pomimo ogłaszanego kryzysu w branży, ci mocni są coraz mocniejsi? Dziś wyniki za 2017 rok opublikowała ABC Data. Warszawski dystrybutor zdecydowanie miał się czym pochwalić.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Mobilitynews.pl. Zachęcamy do lektury.