Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Centrum prasowe

ABC Data wyłącznym dystrybutorem konsumenckich rozwiązań Toshiba Lighting w regionie CEE
2017-04-27

ABC Data, lider nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE, znana jest z kreowania i podążania za światowymi trendami. W obszarze oświetlenia kierunki rozwoju wyznacza aktualnie technologia LED, ABC Data buduje więc komplementarną ofertę źródeł światła powstałych z jej wykorzystaniem. Znaczącym wzmocnieniem portfolio spółki tym zakresie są produkty Toshiba Lighting. Firma została właśnie wyłącznym dystrybutorem rozwiązań tej renomowanej marki w regionie CEE.   

Więcej
Xiaomi i ABC Data wprowadzają do Polski najpiękniejszy smartfon z serii Redmi
2017-04-27

Nowy model Redmi 4X trafia dzisiaj do oficjalnego kanału sprzedaży. Niezwykle atrakcyjny dla oka - za sprawą swojej stylowej i smukłej obudowy wykonanej z matowego metalu - oferuje możliwości, których wiele alternatywnych telefonów za podobną cenę nie ma. Dzięki temu Redmi 4X może stać się jednym z najpopularniejszych smartfonów w Polsce i godnie zastąpić najchętniej kupowany model Xiaomi w Polsce – Redmi 3S.

Więcej
ABC Data wybrana Dystrybutorem Roku rozwiązań OKI w Polsce
2017-04-20

ABC Data, lider rynku nowoczesnej dystrybucji IT i elektroniki użytkowej w Polsce i w regionie CEE, została wybrana „Dystrybutorem Roku OKI 2016 w Polsce”. Tytuł przyznano spółce za doskonałą sprzedaż urządzeń i materiałów eksploatacyjnych marki OKI. Jest on najlepszym dowodem na to, jak bardzo jeden z wiodących producentów urządzeń drukujących na świecie ceni współpracę z ABC Data w naszym kraju, która trwa już od 2003 roku.

Więcej
Xiaomi Redmi 4A dostępny w Play za symboliczną złotówkę
2017-04-20

ABC Data, jedyny dziś oficjalny dystrybutor produktów marki Xiaomi w Polsce rozszerzył współpracę z operatorem sieci komórkowej Play. Dzięki temu w ofercie operatora mogły się pojawić popularne smartfony Xiaomi Redmi 4A - wyposażone w 2 GB RAM oraz 32 GB, Dual SIM oraz szybki internet LTE. W taryfie MIX Elastyczny dostępne są za złotówkę.

Więcej
Redmi Note 4 – nowy smartfon od Xiaomi w Polsce - urzeka mocą i wyglądem
2017-04-07

ABC Data, jedyny oficjalny dystrybutor i przedstawiciel Xiaomi w Polsce, wprowadza do sprzedaży Redmi Note 4. Najnowszy smartfon z serii Redmi został wyposażony w procesor Snapdragon 625 oraz pamięć 3 GB RAM i 32 GB. Oferuje ponadto szybki czytnik linii papilarnych, a w odróżnieniu od bliźniaczego modelu dostępnego na azjatyckich rynkach obsługuje również pasmo B20, które zapewnia dostęp do internetu LTE. Rekomendowana cena Redmi Note 4 wynosi 1299 PLN. 

Więcej
Zaawansowane zasilacze awaryjne Legrand w ofercie ABC Data
2017-04-05

Wśród rozwiązań IT znajdujących się w portfolio ABC Data, lidera nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE, mocnym punktem jest rozbudowana oferta zasilaczy awaryjnych. Dystrybutor rozszerzył ją właśnie o jednofazowe i trójfazowe zasilacze UPS renomowanej marki Legrand. Nowy asortyment obejmuje sprzęt typu Offline, Online oraz Line Interactive, dzięki czemu doskonale uzupełnia ofertę ABC Data, czyniąc ją jeszcze bardziej komplementarną.

Więcej
ABC Data z pełną ofertą innowacyjnych produktów TomTom
2017-03-30

Do grona partnerów biznesowych ABC Data, lidera rynku nowoczesnej dystrybucji IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, dołączyła właśnie kolejna światowa marka. Spółka podpisała umowę dystrybucyjną z firmą TomTom, wiodącym producentem zaawansowanych systemów nawigacji samochodowej oraz sprzętu dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku. Na mocy nowego kontraktu w portfolio ABC Data znalazła się pełna oferta produktów tego renomowanego producenta.

Więcej
ABC Data zwiększa przychody i utrzymuje wysoką marżę
2017-03-21

ABC Data, notowany na GPW lider rynku nowoczesnej dystrybucji IT w Europie Środkowo-Wschodniej, w 2016 roku wypracowała ponad 4,9 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i utrzymała marżę ze sprzedaży na wysokim poziomie 5,3%. Spółka konsekwentnie kontynuowała realizację strategii rozwoju na lata 2016-2018 i pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku dystrybucji IT w ubiegłym roku, zrealizowała większość zapowiadanych kluczowych inicjatyw.

Więcej
Reseller News: ABC Data z nagrodą na DISTREE EMEA! Gratulacje!
2017-02-24

W czwartek, 23 lutego, podczas konferencji DISTREE EMEA, ABC Data otrzymała tytuł „Central and Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year”. To już siódma nagroda dla Najlepszego Dystrybutora przyznana ABC Data przez EMEA Channel Academy w ciągu ostatnich dziewięciu lat!

Cały artykuł dostępny jest na stronie resellernews.pl. Zachęcamy do lektury.

IT Reseller: ABC Data nagrodzona prestiżowym tytułem „Dystrybutora Roku Europy Środkowo-Wschodniej”
2017-02-24

ABC Data została uznana najlepszym dystrybutorem elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagroda przyznawana przez EMEA Channel Academy należy do najważniejszych branżowych wyróżnień w tej części Europy. Wyłonienie laureatów i rozdanie nagród dla najlepszych dystrybutorów z poszczególnych rejonów obszaru EMEA miało miejsce w czwartek, 23 lutego w Monako podczas konferencji DISTREE EMEA.

Cały artykuł dostępny jest na stronie itreseller.pl. Zachęcamy do lektury.