Spółki Grupy:
Bieżący kurs akcji ABC Data SA (ABC):
Kontakt dla mediów

Agnieszka Forasińska
T: +48 22 591 67 83
E: Agnieszka.Forasinska@abcdata.eu

Centrum prasowe

W trzecim kwartale ABC Data podwoiła EBITDA i potroiła zysk netto
2017-11-09

Ponad dwukrotnym wzrostem EBITDA i zysku operacyjnego EBIT oraz trzykrotnie wyższym (r/r) zyskiem netto Grupa Kapitałowa ABC Data zakończyła III kw. 2017 roku. W tym czasie spółka wypracowała 15,7 mln PLN skonsolidowanego zysku EBITDA, 14,3 mln PLN EBIT oraz 9,2 mln PLN zysku netto. W III kw. br. Grupa istotnie zwiększyła też rentowność sprzedaży, uzyskując marżę w wysokości ponad 6%.

Więcej
Tech Trade Show 2017 – ABC Data z tytułem „Dystrybutora Roku 2017”
2017-10-27

Dobra passa ABC Data trwa w najlepsze! Ten wiodący polski dostawca sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE został właśnie wyróżniony tytułem „Dystrybutora Roku 2017” w kategorii IT podczas odbywającego się w Warszawie spotkania Tech Trade Show 2017. Kapituła konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele firm, instytucji i mediów związanych z branżą IT, wyróżniła ABC Data za zasługi spółki dla rozwoju tego sektora w naszym kraju.

Więcej
Parkiet: Szefowa ABC Data o prognozach
2017-10-09

ABC Data wypracowała we wrześniu 2017 roku 417 mln PLN szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Oznacza to wzrost o 15% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Co więcej łączny poziom szacunkowych skonsolidowanych przychodów w III kwartale 2017 roku jest wyższy o 2% w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Tak dobre wyniki pokazują, że ABC Data skutecznie realizuje swoją strategię i jest na drodze do realizacji prognoz finansowych podanych w maju tego roku.

Cały artykuł oraz wywiad wideo z Prezes Zarządu ABC Data Iloną Weiss dostępne są na stronie internetowej Parkiet.com. Zachęcamy do lektury i obejrzenia materiału filmowego.

BrandsIT.pl: ABC Data – przychody ze sprzedaży rosną
2017-10-09

ABC Data podała informację dotyczącą szacunkowych przychodów ze sprzedaży wypracowanych we wrześniu tego roku. Wyniosły one 417 mln PLN, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Łączny poziom szacunkowych skonsolidowanych przychodów w III kwartale 2017 roku jest wyższy o 2% w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Brandsit.pl. Zachęcamy do lektury.

CRN: Nie wyrzucam pieniędzy w błoto – rozmowa z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data
2017-09-27

W czerwcu tego roku głosami resellerów i integratorów ABC Data została wybrana „Dystrybutorem Roku” w plebiscycie organizowanym przez Magazyn CRN. Z tej okazji Ilona Weiss udzieliła dziennikarzom CRN specjalnego wywiadu. Prezes Zarządu ABC Data opowiada w nim m.in. o aktualnej pozycji spółki, współpracy z marką Xiaomi, procesie stawania się dystrybutorem VAD, a także sytuacji w branży IT.  

Cały wywiad dostępny jest we wrześniowym wydaniu magazynu CRN oraz w portalu CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

ABC Data wyróżniona Xiaomi Golden Partner Award
2017-09-14

ABC Data, wiodący dostawca sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, została wyróżniona statuetką Golden Partner Award przez firmę Xiaomi. Tytuł Złotego Partnera Xiaomi to nie tylko powód do dumy, lecz także potwierdzenie, że ABC Data oferuje swoim partnerom pełne wsparcie przy rozwijaniu ich biznesu. Spółka jest bowiem pierwszym oficjalnym dystrybutorem tej marki w Unii Europejskiej i wiodącym dostawcą sprzętu Xiaomi w Polsce i na Litwie. Dzięki temu z sukcesem buduje pozycję tego producenta w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej
BrandsIT.pl: ABC Data wyróżniona przez Xiaomi
2017-09-14

Popularność Xiaomi rośnie w naszym kraju wyjątkowo szybko. To zasługa m.in. ABC Data, która jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem produktów tej marki w Polsce i w Unii Europejskiej. Vendor uhonorował właśnie ABC Data tytułem swojego Złotego Partnera. Pokazuje to, że efekty dotychczasowej współpracy obu firm są doceniane przez tego wiodącego, globalnego producenta smartfonów.

Cały artykuł dostępny jest w portalu internetowym Brandsit.pl. Zachęcamy do lektury.

Manager MBA: Więcej niż tradycyjna dystrybucja – wywiad z Iloną Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.
2017-09-12

Na przestrzeni ostatnich lat rola dystrybutora stopniowo ewoluowała. Firmy, które jako pierwsze dostrzegły zmianę trendu i popłynęły z jego prądem, dziś wyznaczają kierunki rozwoju branży – jak ABC Data. Nieszablonowe myślenie i podejście do prowadzonej działalności sprawiły, że spółka stała się firmą europejską, a nawet globalną. O tym, jak w konkurencyjnych czasach skutecznie prowadzić biznes i kreować trendy, które pozytywnie przełożą się na jego funkcjonowanie w wywiadzie dla miesięcznika „MANAGER MBA” opowiada w Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data.

Zachęcamy do lektury wywiadu.

CRN.pl: ABC Data – nie ma ryzyka ze skarbówką
2017-09-11

W ABC Data toczy się obecnie jedno postępowanie dotyczące „należytej staranności”. Kontrola wszczęta przez warszawski UKS obejmuje kwestie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości naliczania VAT za II kw. 2014 r. Według prezes ABC Data, Ilony Weiss, postępowanie toczy się bez większej dynamiki, w związku z czym nie spodziewa się związanych z nim problemów dla spółki. W grudniu ub.r. umorzeniem zakończyła się inna, ciągnąca się ponad 2 lata kontrola dotycząca września 2012 roku.

Cały artykuł dostępny jest na stronie CRN.pl. Zachęcamy do lektury.

Puls Biznesu: Przepis na sukces według ABC Data
2017-09-06

W ciągu ostatnich lat smartfony zawładnęły rynkiem mobile, jak również sercami ich użytkowników. Jednym z wiodących dostawców tych urządzeń w Polsce jest ABC Data. O trendach rynkowych w tym obszarze, szerokiej ofercie i planach rozwojowych ABC Data związanych m.in. z dalszą ekspansją marki Xiaomi w regionie CEE opowiada Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu spółki.

Cały wywiad dostępny jest na stronie internetowej Pulsu Biznesu. Zachęcamy do lektury.